Instagram mai tare decât Twitter în 2013

Instagram mai tare decât Twitter în 2013



Potrivit companiei de cercetare Nielsen, Instagram este în TOP 10 celor mai folosite aplicaţii mobile în 2013 ocupând locul 7 în faţa reţelei de socializare Twitter care ocupă locul 10.

Top Smartphone Apps of 2013

RankAppAvg Unique UsersYoY % Change
1Facebook103,420,00027%
2Google Search75,984,00037%
3Google Play73,667,00028%
4YouTube71,962,00027%
5Google Maps68,580,00014%
6Gmail64,408,00029%
7Instagram31,992,00066%
8Maps(Apple)31,891,00064%
9Stocks30,781,00032%
10Twitter30,760,00036%

sursa

Despre Nielsen

Nielsen Company este un conglomerat americano-olandez, cu sediul la New York, prezent în peste 100 de țări.
Grupul deține compania Nielsen NetRatings, cea mai mare companie de măsurare a audiențelor online, compania de audit TV Nielsen Media Research și compania de cercetare de piață ACNielsen. Din grupul Nielsen mai fac parte publicațiile Billboard, The Hollywood Reporter, IT Week, AdWeek și Vnunet.com. Grupul Nielsen organizează anual premiile Clio pentru creație publicitară. sursa

Leave a Reply

Your email address will not be published.