13 conturi din NBA de urmărit pe Instagram

13 conturi din NBA de urmărit pe Instagram



Cu siguranţă fanii baschetului NBA au început să urmărească meciurile spectaculoase de pe continentul American. Dar lupta pentru supremaţia NBA nu se dă doar la nivel de teren. Atât echipele cât şi baschetbaliştii aleg să-şi ducă “armele” şi după teren. Acolo “lupta” se dă pentru imagine, personal branding, entertainmentul fanilor sau pur şi simplu “i just like social media because i love this game”.

Aşa că pentru azi am ales câteva conturi de Instagram pentru fanii NBA şi pentru cei care vor să-şi urmărească preferaţii şi pe acest canal de socializare.

Să nu vă speriaţi de selfies-urile făcute de baschetbalişti (că doar sunt şi ei oameni şi au nevoie de atenţie) sau de “eu şi maşina mea/eu şi fraţii mei/ eu şi câinele meu/ eu şi femeile mele” dar dacă asta face parte din viaţa lor…atunci de ce nu. This is transparency!

Sunt curios ce baschetbalişti din campionatul românesc au cont pe Instagram şi folosesc această aplicaţie în mod regulat.

1. NBA Official (@nba)

2. Kevin Durant (@easymoneysniper)

3. Kobe Bryant (@kobebryant)

4. LeBron James (@kingjames)

5. John Wall (@john_wall)

6. Dwyane Wade (@dwyanewade)

7. Carmelo Anthony (@carmeloanthony)

8. Jeremy Lamb (@jeremylamb1)

9. James Harden (@jharden13)

10. DeAndre Jordan (@deandrejordan6)

11. Andre Drummond (@andredrummond0)

12. Chris Paul (@cp3)

13. Blake Griffin (@blackgriffin32)

Leave a Reply

Your email address will not be published.