Ce sportivi merită urmăriţi pe Instagram?

Ce sportivi merită urmăriţi pe Instagram?



Uneori îmi plac discuţiile contradictorii. De ce? Pentru că fiecare parte trebuie să pună pe masă toate cărţile pentru a putea demonstra că are dreptate. Şi aşa ajung ca de multe ori să am discuţii contradictorii cu Dan. Eu spun că pentru sportivii din România cel mai bun instrument de promovare este Instagram, el spune că cel mai bun instrument este Twitterul. Desigur, sunt păreri împărţite şi justificate.

Aşadar, pentru că sunt mai căpos am decis ca să fac un top 15 sportivi (total subiectiv) care merită urmăriţi pe Instagram şi să-i lansez o provocare lui Dan ca să-mi facă şi el la rândul lui un top 15 de sportivi care merită urmăriţi pe Twitter.

Deci Dan, te bagi?:)

1. Lebron James – @kingjames

2. Usain Bolt – @usainbolt

3. Neymar – @njunior11

4. Stephanie Rice – @itsstephrice

5. Tony Hawk – @tonyhawk

6. Michael Phelps – @m_phelps00

7. Allyson Felix – @af85

8. Ricardo Kaka – @kaka

9. McKayla Maroney – @mckaylamaroney

10. Jimmie Johnson – @jimmiejohnson

11. Gretchen Bleiler – @GretchenBleiler

12. Laura Robson – @laurarobson5

13. Janko Tipsarevic – @tipsarevicjanko

14. Lewis Hamilton – @lewishamilton

15. Michelle Wie – @themichellewie

1 comments on “Ce sportivi merită urmăriţi pe Instagram?”

Leave a Reply

Your email address will not be published.